Xbox sahipleri için GTA 5 oynama fırsatı azalıyor

GTA 5, oyun dünyasının vazgeçilmezlerinden biri olmayı sürdürüyor. Ancak son dönemlerde oyunun kaynak kodlarının internete sızdırılması gibi bazı olumsuz haberlerle gündeme geldi. Şimdi ise Xbox Game Pass kütüphanesinden bazı oyunların, aralarında GTA 5 ve Persona 3 Portable’ın da bulunduğu, çıkarılacağı haberi oyun dünyasını üzdü.

Xbox Game Pass, yeni oyunlar sunarken bazı sevilen oyunlarla da vedalaşıyor. Maalesef bu seferki vedalaşma, GTA 5 ile. Xbox One ve Xbox Series S/X kullanıcıları bu efsane oyunu Temmuz 2023’ten bu yana keyifle oynuyorlardı.

Xbox sahipleri için GTA 5 oynama fırsatı azalıyor

Ancak iki hafta içinde bu oyun için ödeme yapmak gerekecek. Grand Theft Auto V’in Xbox için fiyatı bölgeye ve sürüme göre değişiyor; 19.99$ ile 59.99$ arasında değişen fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Tabi Türkiye fiyatlarını da buna göre tahmin edebilirsiniz.

GTA 5′in kaynak kodu sızıntısı ve Bully 2 ile ilgili ipuçları gibi olayların yanı sıra, Xbox Game Pass’ten ayrılan tek oyun GTA 5 değil. RPG severlerin beğeniyle takip ettiği Persona 3 Portable da artık serviste yer almıyor. Ancak endişelenmeye gerek yok; geçmişte de görüldüğü gibi GTA, Game Pass’e eklenip çıkarılmıştı. Oyunun popülaritesi ve GTA 6’ya olan heyecan düşünüldüğünde, muhtemelen yakında tekrar Game Pass’te yer alacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir