Kazandıran Bu 3 Altcoin İçin Sırada Ne Var? Analist Rotayı Çiziyor!

Kripto piyasası hafta sonu boyunca nispeten istikrarlı seyrederken, bu 3 altcoin önemli ölçüde artış gösterdi. Kripto analisti Valdrin Tahiri, bu hamlelerinde 3 altcoin fiyatının da önemli direnç seviyelerini aştığını belirtiyor. Analist, bu coinlerin bundan sonra izleyeceği rotayı belirliyor.

Bu altcoin kazandıranlara öncülük ediyor: Featch.AI (FET)

FET fiyatı 10 Haziran’dan bu yana yükselen bir destek çizgisi boyunca arttı. Bu çizgi, son olarak 17 ve 22 Ağustos’ta (yeşil simgeler) olmak üzere birçok kez doğrulandı. Sonuncusu daha yüksek bir dip oluşturdu ve artış oranını hızlandırdı. 2 Eylül’de FET fiyatı 0,25 dolarlık yatay direnç alanının üzerine çıktı ve kapandı. Şimdi beklentiler bu alanın destek sağlaması yönünde.

FET Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu arada, RSI kırılmayı destekliyor. Bir momentum göstergesi olarak RSI ile yatırımcılar bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu belirler. Böylece, bir varlığı biriktirmenin mi yoksa satmanın mı uygun olduğuna karar verir. RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı doğruysa boğalar avantajlıdır. Ancak değer 50’nin altındaysa bunun tersi geçerlidir. Gösterge 50’nin üzerinde ve artıyor (yeşil daire). Yani, her ikisi de yükseliş eğiliminin işaretleri.

FET artmaya devam ederse, 0,34 dolardaki bir sonraki dirence ulaşması mümkün. Bu da altcoin fiyatının %30’luk bir yukarı yönlü hareket yapması anlamına geliyor. Öte yandan, 0,25 doların altında bir kapanışta bu tahmin geçersiz olur. Bu gerçekleşirse, 0,20 dolardaki yükselen destek hattına % 25’lik bir düşüş muhtemel. Bu da gelecekteki fiyat senaryosu olacaktır.

XLM fiyatı sıçramadan sonra kırıldı

Altcoin fiyatı, azalan bir direnç çizgisini takip ederek 13 Temmuz’dan bu yana düşüş gösterdi. Bu düşüş 17 Ağustos’ta 0,105 dolara kadar geriledi. Fiyat daha sonra sıçrayarak 0,110 dolar yatay destek alanını doğruladı. Böylece alım baskısının bir işareti olarak kabul edilen uzun bir alt fitil (yeşil simge) oluşturdu. XLM, 2 Eylül’de daha yüksek bir düşük seviye oluşturduktan iki gün sonra direnç çizgisinden çıktı. Hat 52 gündür yerinde durduğundan, hattın kırılmasının önemli bir artış başlatması bekleniyordu. Ancak, kırılmaya rağmen, fiyat hala 0,130 dolarlık ana direncin altında işlem görüyor.

XLM Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Altcoin fiyatı 0,130 dolar bölgesini geri alırsa, %30 artması mümkün. Böylece, 0,160 dolardaki bir sonraki dirence ulaşması olası. Öte yandan, bölgeden gelen bir ret, 0,110 dolar yatay destek alanına denk gelen direnç çizgisine bir düşüşü katalize edebilir. Bu da yaklaşık %15’lik bir düşüş anlamına gelecektir.

Bu altcoin direnci aşmayı hedefliyor: Bluzelle (BLZ)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere BLZ fiyatı, 7 Ağustos’ta daha yüksek bir dip oluşturduğundan beri arttı. Başlangıçta, fiyat 0,125 dolarlık yatay direnç alanının üzerine çıkamadı. Aksine, ret gördü. Böylece, uzun bir üst fitil (kırmızı simge) oluşturdu ve alanın altına düştü. Ancak, hafta sonu boyunca yaşanan bir itme, altcoin fiyatını 0,125 dolar alanının üzerine çıkardı. Fiyatın üzerinde kapanması halinde alanın destek sağlaması mümkün.

BLZ 3 Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Yukarı yönlü hareket devam ederse, BLZ‘nin %50 daha artması ihtimal dahilinde. Böylece, 0,22 dolardaki direnç alanına ulaşması olası. Öte yandan, ivme kaybı halinde %15’lik bir düşüşle 0,125 dolar bölgesine inmesi mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir