İmamoğlu’ndan Murat Kurum’a “poşet” göndermesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklamada AK Parti İstanbul Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’a göndermede bulundu. Beylikdüzü Vira Kavşağı’nın açılı töreninde gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu ”Onların tek anlayacağı iş poşettir” dedi.

Ekrem İmamoğlu açıklamasında ”Bugün 7.500 TL’yi emekliye reva gören bir anlayış, bizim çalışanlarımızla aramızı bozmaya kalkmasın. Onların tek anlayacağı iş poşettir” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu ayrıca TRT ve Anadolu Ajansı’na tepki göstererek ”Devletin kurumlarının tek örneğini vereyim şimdi. Ekrem İmamoğlu, Türkiye’nin 20 milyonluk şehrin belediye başkanı. TRT’de İstanbul Büyükşehir Belediyesinin veya Ekrem İmamoğlu’nun bir haberini yayınladı mı? İsmi bir yerde geçmiş mi? Ama benim aleyhime yayın yapıp benim aleyhime soru sorup İstanbul’un bir kısım ilçe belediyelerini en az 50 tane yayınını bulursunuz. Kul hakkı yemek böyle bir şey. TRT’nin, Anadolu Ajansı’nın parası, oradaki maaşlar bu ülkedeki 86 milyonun cebinden çıkan parayla ödeniyor. Kul hakkı yiyorlar. Bizim insanımız kul hakkı yiyenlere beddua ederler, ben etmiyorum hepsini Allah’a havale ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir