İddia: Lütfü Savaş’a tepkilerden sonra Hatay için yeni isim gündemde

11 Ocak’ta gerçekleştirilen CHP PM’de Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi yeniden açıklanan Lütfü Savaş’ın adaylığının yarattığı tartışmalar sürüyor. 6 Şubat depremlerinin yıldönümü nedeniyle Hatay’da gerçekleşen anmalarda Savaş’a gösterilen tepki üzerine adaylığının geri çekilmesinin CHP’nin gündemine gelebileceği öne sürüldü.

‘YENİDEN MYL GÜNDEMİNE GELECEK’ İDDİASI

Mustafa Bildircin’in haberine göre, parti kaynakları, 9 Şubat Cuma günü gerçekleştirilmesi planlanan MYK ve PM’nin gündeminde Hatay’ın da olacağını kaydetti.

SUZAN ŞAHİN: KABUL ETMEM

CHP’nin, ‘seçeneksiz’ olduğunu belirttiği Hatay’da, adaylık için 27’inci Dönem Hatay Milletvekili Suzan Şahin’in isminin gündeme geldiği, Şahin’in 6 Şubat depremlerinin ardından kentte yürüttüğü çalışmalar ve Hatay’da sevilen bir isim olması nedeniyle adaylığının değerlendirildiği kaydedildi.

Adaylık için isminin tartışıldığını bildiğini ifade eden Şahin, ise şunları söyledi:

“İsmimin anılması elbette kıymetli. Ama bu iş bu saatten sonra olacak iş değil. Ben bu şehre aşığım, böyle bir teklif beni onurlandırır. Ama bu aşamada böyle bir şey mümkün değil. Üç partiden teklif aldım ama CHP’li doğdum CHP’li ölürüm. CHP bugün yanlışlar yapabilir ama Türkiye’nin kurucu partisidir.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir