Emre Kocadağ çekildi… AKP’nin adayı Serdal Adalı

ODATV ÖZEL

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Emre Kocadağ, 3 Aralık’ta yapılacak olağanüstü genel kurulun iki adaylı olacağını belirtti.

Bu kararın ardından siyah-beyazlılarda iki isim başkanlık için öne çıkıyor: AKP’nin adayı Serdal Adalı ile Hasan Arat…

AKP’nin seçimde Adalı’nın kazanmasını istediği öğrenildi.

SERDAL ADALI KİMDİR

1964 Adana doğumlu olan Adalı, 1984 yılında iş hayatına atıldı. Babasının rahatsızlığı dolayısıyla California Üniversitesi’ndeki lisans eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan Adalı, ailesinin desteğiyle Adalı Holding’i kurdu. İnşaat, servis, lojistik, catering ve enerji alanlarında 6 bini aşkın çalışanıyla uluslararası alanda iş yapıyor.

2009-2012 yılları arasında Yıldırım Demirören yönetiminde Beşiktaş Asbaşkanlığı ve Futbol Komitesi Başkanlığı görevlerini birlikte yöneten Adalı, halihazırda Türkiye Jokey Kulübünün (TJK) başkanlığını yapıyor.

HASAN ARAT KİMDİR

27 Eylül 1959 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Haasan Arat, spor yöneticisi, iş adamı ve eski profesyonel basketbolcudur. İstanbul’un 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarına ev sahipliği yapma adaylığının lideriydi.

Arat, 1976-1987 yılları arasında Beşiktaş basketbol takımında forma giydi. Bu süreçte Beşiktaş ile 3 Türkiye Ligi, 2 Türkiye Kupası ve 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonluğu yaşadı.

Arat, 1998-2000 yılları arasında Süleyman Seba döneminde Beşiktaş başkan yardımcılığı görevinde bulundu.

Arat, basketbol kariyerinin ardından iş hayatına atıldı.

EMRE KOCADAĞ “YOKUM” DEDİ

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, yaptığı yazılı açıklamada, “Kulübümüzün tek adayla seçime gitmemesi gerektiğini her zaman arkadaşlarımla beraber göreve hazır olduğumu daha önce belirtmiştim. Geldiğimiz durumda iki adaylı bir seçime doğru gidiyor olmamızı olumlu karşılıyor, mevcut kaos ortamının son bulmasını umuyorum.” ifadelerini kullandı.

Kongre sürecini yakından takip edeceklerini söyleyen Kocadağ, “Oluşturulan kaos ortamının aşılması için her zamanki gibi fedakarlık ve sağduyu ile davranacağız. Kaostan ve kargaşadan beslenen dile asla tevessül etmeyeceğiz. Küfre ve itibar suikastlarına pirim vermeyeceğiz. Beşiktaş’a yakışır biçimde davranacağız, örnek olacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

9 senelik yöneticilik döneminde 3’ü şampiyonluk olmak üzere 5 kupa kazandıklarını hatırlatan Kocadağ, açıklamasında şunları kaydetti:

“Süreç boyunca yaşananlar tarihe not olarak düşülmüştür. Beşiktaş’ın zor gününden, zorlu zamanlarından medet uman yüksek tonlu iletişimi, sarf edilen hamasi cümleleri ve zaman zaman haksızlık noktasına varan yaklaşımı taraftarımızın sağduyusuna bırakıyorum. Stadyumumuzun yapımı, Avrupa’daki başarılar dahil birçok başarının içinde oldum. Hem Ahmet Nur Çebi başkanımız hem Fikret Orman başkan dönemlerinde görev aldım. İyi günlerimiz oldu, kötü günlerimiz de oldu. İyi günlerde çok kalabalıktık, bazı günler yalnız kaldık. Ben kimseyi yalnız bırakmadım, bırakmam. Birçok tecrübe edindim. Toplam 4 defa farklı listelerde kongrelerde hakkımla, şerefimle üyelerimizin teveccühüne mazhar oldum. Bu süre zarfında çocuklarımın odasının kapından çok kulübümüzün kapısını açtım. İşimden, ailemden eksik kaldım, Beşiktaş’ı eksik bırakmadım. Gençliğimle, gücümle, aklımla, kalbimle bu büyük aile için çalıştım. Geçmişte bu yarışlara girmiş, kongreler kaybetmiş, bu süreçlerden hayli deneyimli kişilerin Beşiktaş’a hizmet etmek için başkanlık koltuğuna aday olmasına saygı duyuyorum. Onlar bizim camiamızın parçaları. Beşiktaş için çok çalışmaya devam edeceğiz. Kazanan büyük ve müstesna camiamız olsun.”​​​​​​​

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir