Elon Musk duyurdu: Tesla’nın çağ ötesi aracı Cybertruck geliyor

Elon Musk’ın hem tasarımı hem de özellikleriyle tartışma konusu olan elektrikli pick-up aracı 30 Kasım tarihinde özel bir tanıtımla piyasaya çıkacak. Tesla Cybertruck için resmi olarak yayınlanan bu piyasaya çıkış ve tanıtım tarihi sonrası şimdi de kaç aracın teslim edileceği ortaya çıktı.

Shiftdelete’in haberine göre Tesla, sadece 10 adet Tesla Cybertruck aracını teslim etmeye hazır. Aslında Tesla, daha önce de birçok model tanıtımında aynı sorunla karşılaştı. Tesla Model 3 tanıtımı sırasında da sadece 30 model teslim edildi ve bu şirket içi çalışanlarla sınırlı kaldı.

Tesla Cybertruck teslimatı için bekleyen yaklaşık 2 milyon sürücü var. Doğrusu bu sürücüler hali hazırda oldukça uzun bir süredir Cybetruck teslimatı için bekliyor. Elon Musk, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada Cybertruck üretimi için haftalık 5 bin üretim için 18 ay beklenmesi gerektiğini açıkladı. Bu açıdan bakarsak Cybertruck üretimi ancak 2025 yılında tam beklendiği seviyede olacak.

Elon Musk, Cybertruck aracının tamamen çelikten üretilen gövdeye ve kırılmaz bir cama sahip olduğunu iddia etti. Ancak bu tanıtımda camın direncini kanıtlamaya çalışırken kırmayı başarmıştı. Öte yandan bir videoda, Cybertruck’ın sol göstergesi yanarken fren yapmasıyla ortaya çıkan kırmızı ışığın, aracın arka tarafında bulunan LED çubuğunun kaybolmasına neden olduğu görülüyor. Bu durum insanlarda güvenlik endişelerine neden oldu.

Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen Cybertruck teslimatı için ön sipariş sayısı 2 milyona yaklaştı. Ancak teslim süresinin 1.5 sene olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir