DOGE Değil: Bu Hafta O 3 Meme Coin’i İzleyin!

Meme paraları son zamanlarda büyük bir yükselişe geçti ve yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı. Uzmanlara göre DOGE, SHIB dışında bu hafta göz atmaya değer üç meme coini var: Dogwifhat (WIF), BONK ve PEPE. İşte detaylar…

Bu hafta, o 3’üne bakın

Kripto para yazarı Jose Oramas’a göre meme coinler en güzel zamanlarını yaşamaya başladı. Bu afta ise özellikle 3’ü öne çıkacak. Öncelikle Solana merkezli memecoin Dogwifhat (WIF) ani bir fiyat artışıyla Pazartesi günü %43 oranında patlama yaşadı ve DEX’ler de dahil olmak üzere birçok borsada 90 milyon doların üzerinde işlem hacmi kaydedildi. WIF, haberin yazıldığı sırada 0,54 dolardan işlem görüyor ve işlem hacminde %190’lık bir artışa tanık oluyor.

Ancak bu sadece WIF ile sınırlı değil, diğer popüler memecoinler de yeşil renkte işlem görüyor. Özellikle son 24 saatte büyük kazançlar elde ediyorlar ve belki de hafta boyunca izlenmeye değer. Solana merkezli bir başka memecoin olan BONK, Pazartesi ve Salı günü kayda değer bir artış gördü ve %16 oranında artış göstererek haberin yazıldığı sırada 0,00001391 dolardan işlem gördü.

Meme coin ilgisi canlandı mı?

Genel olarak, memecoin piyasası, BTC’nin ön plana çıktığı haftalardan sonra yeniden ilgi görmeye başlamış gibi duruyor. Örneğin PEPE, Kriptokoin.com verilerine göre işlem hacminde %250 artışla %50 artışla 0,000002115 dolardan işlem görüyor. WIF, PEPE ve BONK önümüzdeki günlerde izlenecek ilk üç meme coini gibi görünüyor. Ancak diğerleri de önemli kazanımlar elde ediyor.

Başlangıçta bir meme tokenı olarak başlayan ve şu anda Floki ekosistemine güç veren FLOKI, %19 artışla en çok kazananlardan biri ve şu anda 0,00004336 dolar seviyesinde fiyatlanıyor. İlginç bir şekilde, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın popüler hale getirdiği “Amerika’yı Yeniden Büyük Yap” siyasi sloganından ilham alan bir meme coin olan MAGA (TRUMP), Pazartesi günü ek olarak %18’lik bir artışla haftada yaklaşık %85 oranında patlama yaşadı. Coin, yazının yazıldığı sırada 5,75 dolar değerinde.

DOGE ve SHIB de yeşil bölgede

Sahadaki iki “ağır siklet” coin DOGE ve SHIB de yeşil bölgede işlem görüyor ancak kazançları yukarıdakiyle karşılaştırıldığında daha küçük. DOGE ve SHIB son 24 saatte %7 artış gösterdi. Ancak DOGE’un son fiyat davranışı, 2020’deki performansıyla bazı ilginç karşılaştırmalar yapıyor ve %28.770’lik devasa bir artıştan önce benzer bir model sergiliyor. Ancak meme coinleri oldukça değişken olabilir ve yatırımcılar dikkatli olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx