Bu Hafta 16 Altcoin İçin Unlock Alarmı: İşte Olacaklar!

Bitcoin ve altcoin piyasasında bir hafta daha geride kaldı. Yeni bir haftaya girerken birçok önemli konu bizi bekliyor. İlk sırada ise tokenlerin kilit açma konusu yer alıyor.

16 altcoin için token kilidi açma etkinliği

31 Temmuz’da altcoin SafePal (SFP) 10.80 milyon dolar değerinde tokenin kilidini açacak. 1 Ağustos’ta ise Merit Circle (MC) 2.79 milyon dolarlık tokenin kilidini açacak. Yine aynı tarihte StakeWise (SWISE) 1.52 milyon dolarlık tokenin kilidini açacak. Ondo Finance (ONDO)’da token kilidini bu tarihte açacak. Buna göre, 6.95 milyon dolarlık tokenin kilidini açacak. Hooked Protocol (HOOK) 3.98 milyon dolarlık token kilidini açacak.

1 Ağustos’ta token kilidi açacak olan diğer bir altcoin ise dYdX (DYDX). Altcoin 13.39 milyon dolarlık token kilidini açacak. 2 Ağustos tarihinde altcoin Orbler (ORBR) token kilidini açacak. Aynı tarihte bir diğer token kilidi açacak olan altcoin ise Agoric (BLD).

Diğer kripto para birimleri

Biconomy (BICO) 1.66 milyon dolarlık token kilidini 2 Ağustos’ta açacak. Altcoin Sui (SUI) ise 21.83 milyon dolarlık tokenin kilidini 3 Ağustos’ta açacak. Altcoin Near (NEAR) ise token kilidini 4 Ağustos’ta açacak. Buna göre kilidi açılacak tokenlerin değeri tam olarak 10.93 milyon dolar.

Altcoin Meta Apes PEEL (PEEL) 1.18 milyon dolarlık tokenin kilidini 4 Ağustos’ta açacak. Mines of Dalarnia (DAR) 2.32 milyon dolarlık tokenin kilidini aynı tarihte açacak. Frutti Dino (FDT) ise 5 Ağustos’ta tokenin kilidini açacak. Açılacak tokenlerin piyasa değeri 1.08 milyon dolar. Galxe (GAL) 9.34 milyon dolarlık tokenin kilidini açacak. Son olarak altcoin Talken (TALK) 1.13 milyon dolarlık tokenin kilidini 6 Ağustos’ta açacak.

Token kilidini açmak ne anlama geliyor

Token kilidinin açılması, bir projenin ekosisteminde önceden kilitlenmiş veya kısıtlanmış tokenların serbest bırakılması anlamına geldiğinden kripto para alanında önemli bir olaydır. Genellikle tokenlar, ekip üyeleri veya ilk yatırımcılar gibi belirli paydaşların tokenlarını açık piyasada hemen satmasını engelleyen hak ediş programlarına veya kilitleme sürelerine tabidir.

Token kilidi açıldığında, önemli miktarda token alım satım için uygun hale geliyor. Buna göre bu da potansiyel olarak token fiyatında artan volatiliteye ve dalgalanmalara yol açıyor. Yatırımcılar kriptokoin.com olarak baktığımızda, piyasa duyarlılığı ve genel token likiditesi üzerinde önemli bir etkiye sahip olabileceğinden, token kilidini açma olaylarını yakından takip eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir