Yurt Dışında Ekonomi Politikaları Konusunda Fikirlerine Oldukça Değer Verilen 10 Türk Finans Uzmanı

Ekonomi alanında yaptıkları araştırmalarda yurt dışında da fikirlerine değer verilen Türk finans uzmanları kimlermiş birlikte bakalım ?

1. Selva Demiralp

Ekonomist ve akademisyen olan Demiralp, makroekonomi ve para politikaları konularında araştırmalar yapmıştır. Ayrıca ekonomik göstergelerin yorumlanmasına da katkı sağlamıştır.

2. Emre Alkin

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde öğretim üyeliği yapmış olan Alkin, ekonomi politikaları, finansal analizler ve risk yönetimi konularında çalışmıştır.

3. Ergun Özen

Finans ve yatırım konusundaki çalışmalarıyla tanınan Özen, uluslararası finansal piyasaların etkileri üzerine araştırmalar yapmıştır.

4. Mehmet Şimşek

2009 – 2015 yıllarının ardından 2023 yılında tekrar Hazine ve Maliye Bakanı olan Mehmet Şimşek, ekonomi ve finans konularında yurt önemli bir figürdür.

5. Serdar Sayan

Ekonomist ve öğretim üyesi olan Sayan, makroekonomi, para politikaları ve döviz kurları konularında araştırmalar yapmıştır.

6. Can Erbil

İşletme ve finans alanlarında çalışmaları bulunan Erbil, özellikle türev ürünler ve risk yönetimi konularında bilgi sahibidir.

7. Ferhat Boratav

İktisatçı olan Boratav, Türkiye ekonomisinin yapısal sorunları ve dış ticaret konularında önemli görüşler sunmuştur.

8. Mahfi Eğilmez

Ekonomist ve yazar olan Eğilmez, ekonomi politikaları, enflasyon ve bütçe konularında geniş bir okuyucu kitlesi olan köşe yazıları yazmıştır.

9. Fatih Özatay

Ekonomi profesörü olan Özatay, Türkiye ekonomisi üzerine yaptığı çalışmalarla bilinir.

10. Cemil Ertem

Ekonomist ve yazar olan Ertem, 2014 yılında ekonomiden sorumlu başdanışman olarak görev yapmış ve ekonomi politikaları konusunda Forbes Dergisi’nde de köşe yazarlığı yapmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir