Onur Erim’in A Haber Canlı Yayınında Meral Akşener İçin Sarf Ettiği Skandal Sözlere Mansur Yavaş’tan Tepki!

Önceki gün A Haber canlı yayına konuk olan Onur Erim, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında söylediği ağır sözleri epey tepki çekti. Erim’in, Akşener’e söylediği skandal sözlere tepkisiz kalmayan isimlerden biri de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu.

Türkiye’nin kaderinin belirleneceği 14 Mayıs seçimine kısa bir zaman kala, siyaset dünyasında yapılan yorumlar takip ediliyor.

Geçtiğimiz gün A Haber canlı yayınına yorumcu olarak katılan Onur Erim, gündemin dikkat çeken ismi oldu.

Erim, İYİ Parti lideri Meral Akşener hakkında yaptığı yakışıksız yorumla sosyal medyada tepkiler odağı oldu.

Onur Erdim, Meral Akşener’in ‘Bu ele terörist eli değmedi’ açıklamasına yönelik ‘Eli değmemesi çok mühim değil başka bir şekilde değmiştir, bilemem’ ifadelerini kullandı.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in bir dönem danışmanlığını yapan Onur Erim’in sözleri sonrası Turkuaz Medya önünde toplanan İYİ Partililer ‘Akşener Başbakan’ sloganları attı.

Yaşanan bu olayın ardından sosyal medya da bir hayli çalkalandı. Mehmet Aslan, Kürşad Zorlu, İnan Demirel gibi birçok isim söylenen sözler karşısında sessiz kalmadı.

Akşener’e yönelik skandal yaratan sözler karşısında tepki gösteren isimlerden biri de Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş oldu.

ABB Başkanı Yavaş, Onur Erim’in sözlerinin geçtiği videoyu alıntılayarak Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.

”Siyaseti ahlak dışı ve cinsiyetçi söylemlerden arındırmak gerek.” diyen Mansur Yavaş, İYİ Partli liderine destek olduğunu ”Bu kirli söylemleri kınıyor, İYİ Parti Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener’in her zaman yanında olduğumuzu tekrar hatırlatıyorum.” ifadeleriyle belirtti.

Yavaş’ın açıklaması da kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu. Birçok kişi paylaşımına yorumda bulundu.

Mansur Yavaş’ın Twitter paylaşımı da bu şekilde ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir