Kulis: AKP’de değişim rüzgârı, Erdoğan 6 belediye başkanını yeniden aday göstermeyecek

Yerel seçim için çalışmalar devam ederken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Elazığ, Kilis ve Şanlıurfa’da mevcut belediye başkanlarını tekrar aday göstermeye sıcak bakmadığı konuşuluyor. Gaziantep’te ise Fatma Şahin‘in durumu belirsiz.

Yerel seçimlere yaklaşılırken AKP çalışmalarını hızlandırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 14 Mayıs’ta olduğu gibi yerel seçimlerde de büyük bir değişime gitmesi bekleniyor.

Türkiye gazetesinin haberine göre; özellikle deprem bölgesinde köklü bir yenilenme gündemde. Erdoğan’ın AKP yönetimindeki Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Elazığ, Kilis ve Şanlıurfa’da mevcut belediye başkanlarını tekrar aday göstermeye sıcak bakmadığı konuşuluyor.

Gaziantep’te ise Fatma Şahin’in anketlerde başarı oranının yüksek çıktığı, bu yüzden değişimin uygulanıp uygulanmayacağına ilerleyen süreçte karar verileceği kaydedildi.

Bölgede yapılan ilk anketlerle güncel anketlerin karşılaştırılacağı ve kararın buna göre verileceği söyleniyor. Bölge için özel bir çalışma yürüten Erdoğan, yeni isimler için ince eleyip sık dokuyor. Aday gösterilecek kişilerde öncelikle yönetim tecrübesi ve empati özelliği aranıyor.

Çözüm odaklı bakabilen, depremzedelerin dertleriyle hemhâl olabilecek tevazu sahibi kişilerin aday yapılması planlanıyor. Adayların, halkçı ve hizmet odaklı çalışabilecek kişiler olmasına da dikkat edilecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir