FETÖ Tutuklusu Mevlüt Özmen, Bakanlıktaki Kritik Göreve Nasıl Geldi?

Sosyal medyada sık sık silahlarla poz veren, gazeteci tehdit eden Manisa Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen’in, FETÖ’den tutuklanıp serbest kaldığı ortaya çıkmıştı. Gazeteci Barış Pehlivan, FETÖ tutuklusu Özmen’in nasıl olup da serbest kaldığını ve İçişleri Bakanlığı’nda kritik koltuğa yükseldiğini yazdı.

Barış Pehlivan, Cumhuriyet Gazetesi’ndeki köşe yazısında Mevlüt Özmen ile Süleyman Soylu’nun ilişkisini yazdı.

“Arşiv unutmuyor… Biz yazmayalım, iktidarın yayın organı Sabah gazetesinin 10 Eylül 2016 tarihli haberinden okuyalım”

“Pensilvanya’ya gidip Gülen’i ziyaret etmesine rağmen, hedef şaşırtmak için darbe girişimi gecesi sokaklarda uzun namlulu silahla poz verip Atatürk fotoğrafları paylaşan Iğdır Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen Kırklareli’nde tutuklandı.”

“Gelin görün ki… Nasıl olduysa, bu Mevlit Özmen cezaevinden çıktı. Yetmedi, Süleyman Soylu onu İçişleri Bakanlığı’na hukuk müşaviri yaptı.”

“Kulislerde deniyor ki… Mevlüt Özmen’i içeriden kurtaran Süleyman Soylu’ydu. Göreve iade etmekle kalmadı, Türkiye’nin en önemli bakanlıklarından birinde kritik koltukta 4 yıl oturmasını sağladı. 2020 Temmuz’undan beri de Manisa’da vali yardımcılığı görevini yapmasını sağladı.”

“Sahi, ne diyordu Süleyman Soylu: ‘Bir tek FETÖ’cüyü göreve getirmişsem, bir tek FETÖ’cü göreve geldiyse ve bu söylenmiyorsa bu, ülkemize ihanettir. Ben getirmişsem ben ihanet ediyorumdur.’ Açık sözlü insanları seviyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir