Ceren Sungur’dan Celal Şengör’e şok sözler: “Tarih bilgisi olduğunu sanmıyorum”

Tarih alanında akademisyen olan YouTuber Ceren Sungur, akademisyen ve jeolog Prof. Dr. Celal Şengör’ün tarih bilip bilmediğiyle ilgili soruya yanıt verdi. YouTube’da yayınlanan Soramazsın adlı programa konuk olan Ceren Sungur, Şengör’le ilgili şöyle konuştu: “Celal Şengör beyefendinin tarih bilgisi olduğunu zannetmiyorum. Anladığım kadarıyla en son 40 sene önce basılmış kitapları okumuş. Literatür takip etmiyor. Gerek Osmanlı tarihi gerek Avrupa tarihinde literatür takip etmiyor. Kendi alanı bu olmadığı için takip etmesini beklemiyorum ama keşke bunu kendisi de bilse. Belli bir alanda başarılı olan insanlar kendilerini her alanda yetkin zannetmeye başlıyorlar. Özellikle tarih alanında…”

CEREN SUNGUR KİMDİR

İstanbul doğumlu olan Ceren Sungur, 1986 yılında dünyaya gelmiştir. Hacettep Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Akademik kariyerine olan ilgisini sürdüren Sungur, yüksek lisans eğitimini aynı üniversitenin Siyasi Tarih ve Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. Halen İstanbul Üniversitesi’nde doktorasına devam etmektedir.

Ceren Sungur, akademik alandaki çalışmalarıyla bilinmekte olup, Türkiye’nin siyasi tarihi ve uluslararası ilişkiler konularında uzmanlaşmaktadır. Ceren Sungur öte yandan ‘Tarih Obası’ adlı YouTube kanalında tarih ile ilgili ilgi çekici içerikler üretmektedir. Ceren Sungur, Can Sungur ile evlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx