CANLI | Özgür Özel’den Erdoğan’a: Kral çırılçıplak karşımıza çıkıp kendini ifşa etti

 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş Hatay Kırıkhan’da depremden hasar gören ve İBB iştiraki KİPTAŞ tarafından yeniden inşa edilen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılış törenine katıldı. 

5 Şubat gecesi yatarken hepimiz çok mutlu yatmıştık. Kasımpaşa’yı uzatmalarda 1-0 yenmiştik ve o gece sabaha karşı büyük bir kabusla uyandık. Bizim sadece futbol takımımızdan 7 kişiyi kaybetmiştik. Sadece takımımız değil 24 bine yakın insanımız sadece Hatay’da ya o sabah ya da gecikmeler nedeniyle ilerleyen günlerde hayatını kaybetti. İlk 3 gün gerçekten yalnızdık. 3. günden sonra gelenler oldu ama buraya en çok sahip çıkan İBB ve İBB çalışanları oldu. Hatay’ın her noktasında bize destek oldular. İstanbul’un hakkını ödemek çok zor İBB ekipleri zaman zaman bizden daha fazla çalıştılar.

Özel’in konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

“Biz bu süreçte ilk günden itibaren bu meseleyi, siyasi gündemin içine alarak istismar etmekten geri durduk.. Bu ülke 21 yıldır depreme karşı terk edilmiş şeklindeydi. 

Ayrıntılar geliyor

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir