Boşnak turistlerin alışveriş rotası Edirne oldu

Boşnak turistlerin alışveriş rotası Edirne oldu

Edirne’yi ziyaret beden Bosna Hersekli turist, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı misafir etmek istiyor

EDİRNE – Türkiye‘nin çeşitli bölgelerinde tatillerini tamamlayan Bosna Hersekli turistlerin İstanbul’dan sonraki durağı Edirne oldu.

Bosna Hersek’in Travnik kentinden gelen turist kafilesi önce İzmir ve İstanbul’dan sonra mola verdikleri Edirne’de bol bol alışveriş yaparak ülkelerine döndüler. Edirne’den özellikle baklava, helva, zeytinyağı ve tekstil ürünleri alan Bosnalı vatandaşlar, Türkiye‘nin çok güzel olduğunu anlattı.

Travnik şehrinden gelen Hasan Belegıç, “Ülkeniz çok güzel 10 günlük tatile geldik ailece, önce İzmir’e denize gittik. Yemekler çok güzel,hava deniz her şey çok güzel. Bugün Edirne’de önce Selimiye Camii’nde namazımızı kıldık. Biraz alışveriş yaptık baklava, helva ve bir şeyler daha aldık, Türkiye‘yi çok seviyorum” dedi.

Selimiye Camii ziyareti sırasında Müslüman olduğunu söylemesi sonrası camideki yetkilinin kendisine Kuran-ı Kerim hediye ettiğini belirten Presta Cıpka, kendilerine teşekkür etti.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı davet ediyorum”

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ını çok dürüst ve iyi bir insan olduğunu belirten Cıpka, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok seviyorum. Erdoğan’ı özellikle ülkemize ve evime davet ediyorum. O çok düzgün ve iyi bir insan ülkemize geldiğinde özellikle evime misafir olmasını istiyorum” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Özlem Ceylan – Turizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir