Bay Kemal’in derdi yine başkan olmak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın Eskişehir Belediye Başkan adaylarını tanıttı. Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda düzenlenen programda kentte büyükşehir ve ilçeleriyle destan yazacaklarını kaydeden Erdoğan, “Eskişehir’in 31 Mart’ta tercihini gerçek belediyecilikten yana kullanacağından şüphe duymuyorum. İnşallah 31 Mart eser ve hizmet belediyeciliğinin sembolü olacaktır” dedi.

DERTLERİ KOLTUK

Erdoğan’ın gündeminde ana muhalefetteki kavga vardı. CHP’nin şehirleri geleceği hazırlamaktan çok eski genel başkan, yeni genel başkan ve gölge başkanın iktidar mücadelesiyle vakit harcadığını belirten Erdoğan, özetle şunları kaydetti: “Dikkat ederseniz, CHP’nin ve onunla aynı yöne bakan partilerin şehirlerimizi geleceğe hazırlamak gibi bir derdi yok. Eski genel başkanlarıyla, yeni genel başkanlarıyla, masanın altında sütun gerisindeki gölge başkanlarıyla, oradaki herkesin derdi kendi iktidar alanlarını korumak, genişletmek veya geri kazanmaktır.”

ÖZEL’İ PARTİDE TAKAN YOK

“Güya değişim diye gelen yeni genel başkanı, ışık hızıyla tek parti faşizminin kendinden başka kimseye tahammülü olmayan zihniyete büründü. Gerçi partisinde kimsenin kendisini takmadığı anlaşılıyor ama o bize höykürerek bu zaafını gizleyebileceğini sanıyor. Eski genel başkanı derseniz, yarısı yalan, yarısı yanlış ama tamamı da cehalet ürünü hezeyanlarla bize sataşarak gündemde kalmaya çalışıyor. Bunun derdi de CHP içinde giderek artan, bir tarafını da kendisinin oluşturduğu kavgayı gözlerden saklayıp, sessiz sedasız yeniden genel başkanlık koltuğuna geri dönmek. Farkı görüyorsunuz değil mi? Biz nelerle uğraşıyoruz? Varsın onlar kendi kısır siyasetlerinin, kavgalarının içinde boğulup gitsinler. Biz eser ve hizmet siyasetiyle ülkemizi büyütmeye, devletimizi güçlendirmeye, milletimizi gururlandırmaya devam edeceğiz.”

Şehit ailesine ziyaret

Erdoğan, programdan sonra Pençe-Kilit bölgesinde şehit düşen Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Acılı aileye başsağlığı dileyen Erdoğan, Evcin ve tüm şehitler için dua etti.

İşte Eskişehir adayları

Toplantının yapıldığı salonda “Gökte ay yıldızlı bayrak, Odunpazarı yeniden aklanacak”, “Sen uzayı fethetmeye devam et, Tepebaşı zaten bize emanet”, “Eskişehir tamam inşallah” yazılı pankartlar dikkat çekti. Erdoğan, konuşmasının ardından Cumhur İttifakı’nın Eskişehir ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. İşte o isimler:

Odunpazarı: Özkan Alp

Tepebaşı: Hamid Yüzügüllü

Sivrihisar: Hüseyin İlhan

Mihalgazi: Zeynep Güneş

Beylikova: Vahit Kara

Han: Bekir Belceli

İnönü: Serhat Hamamcı

Mahmudiye: Murat Uçarer

Çifteler: Kadir Bıyık (MHP)

Alpu: Alparslan Kokulu (MHP)

Seyitgazi: Erhan Erden (MHP)

Mihalıççık: Halil Sami Barış (MHP)

Günyüzü: Hidayet Özmen (BBP)

Gayrettepe-Kağıthane Metrosu açılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul’daki Gayrettepe-Kağıthane Metro Hattı’nın bugün açılacağını duyurdu. Hattın açılışını bugün saat 11.00’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı bilgisini veren Uraloğlu, “İstanbul’u kesintisiz, konforlu, yerli ve milli raylı sistem ağlarıyla donatmaya devam ediyoruz. İnşa ettiğimiz geleceğe miras eserler ile Türkiye hızlanıyor” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx