2017’den beri kayıptı

HÜRRİYET Gazetesi’nin eski Washington temsilcisi Tolga Tanış’ın Amerikan-Türk İş Konseyi’nin yeni başkanı Hamdi Ulukaya’nın patronu olduğu Chobani’de yönetici olarak çalıştığı ortaya çıktı. Hürriyet Gazetesi’nin Washington temsilciliğini yaptığı dönemde Potus ve Beyefendi isimli bir kitaba imza atan Tolga Tanış, 2017’de bu görevinden alınmıştı.

VAHAP MUNYAR YAZDI

O dönemin ardından herhangi bir medya organında çalışmayan Tolga Tanış’ın ABD’de yaşadığı ve dünyaca ünlü yoğurt markası Chobani’de yönetici olarak çalıştığı bugün Vahap Munyar’ın Ekonomim Gazetesi’ndeki yazısı ile ortaya çıktı.

Vahap Munyar bugünkü köşe yazısında Tolga Tanış’ın gazetecilikten uzak yeni bir hayata başladığını şu sözlerle aktardı: “Amerikan-Türk İş Konseyi’nin yeni Başkanı Hamdi Ulukaya oldu…Bu görev üzerine Haber Koordinatörümüz Mustafa Kemal Çolak ile birlikte Chobani CEO’su Hamdi Ulukaya ile görüntülü platformdan görüşme yaptık. Ulukaya’ya Hamdi Ulukaya Girişimi (HUG) Koordinatörü Hatime Şevin Ulukaya ile Hürriyet’te bir dönem birlikte çalıştığımız, şimdi Chobani’nin yöneticilerinden olan Tolga Tanış eşlik etti”

OBAMA İLE İLK RÖPORTAJI YAPAN GAZETECİ

Hürriyet Gazetesi’nin Washington temsilciliği görevine getirilmesinin hemen ardından 2010’da ABD Başkanı Barack Obama ile Türk basınında ilk söyleşiyi gerçekleştiren Tolga Tanış, 2011’de de Başkan yardımcısı Joe Biden ile mülakat yapmıştı.

2015’te Türk-Amerikan ilişkilerini irdeleyen Potus ve Beyefendi kitabına imza atan Tolga Tanış, titiz ve araştırmacı yönüyle tanınan Türk basının başarılı isimlerinden biriydi.

ŞİMDİKİ PATRONUNUN HİKAYESİNİ 2012’DE YAZMIŞTI

2017’de görevine son verilmesinin ardından ise Tolga Tanış ismi basın dünyasından kayboldu.

Vahap Munyar’ın bugünkü yazısında dünyaca ünlü Chobani yoğurtlarında yöneticilik yaptığını söylediği Tolga Tanış, 17 Haziran 2012’de Hürriyet Gazetesi’nde “Chobani” başlığı ile kaleme aldığı yazısında bugün patronu olan Hamdi Ulukaya’nın başarı öyküsünü anlatmıştı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir